Głośniki do gier – o tym warto wiedzieć

Nieodzownym elementem unikalnego klimatu gry jest muzyka i dźwięk. Dobre głośniki to niezbędny element udanej rozgrywki. Każdy gamer traktujący poważnie swój komputer i swoje hobby staje w końcu przed wyborem odpowiednich dla siebie głośników. Wybór ten wbrew pozorom nie jest łatwy, ponieważ na rynku istnieje wiele najróżniejszych zestawów o różnych konfiguracjach, zapewniających różny efekt. Kiedy do tego w grę wchodzą ograniczenia cenowe, nie jest łatwo podjąć właściwą decyzję. Dla najmniej wymagających graczy polecamy Genius 2.0 SP-HF500A są to głośniki stereo w niskiej cenie, ale świetnej jakości. Uwagę zwraca przede wszystkim dość duża jak na tę cenę moc – 14 RMS.

Każdy gamer traktujący poważnie swój komputer i swoje hobby staje w końcu przed wyborem odpowiednich dla siebie głośników
fot. creative.com

Pozwala ona na uwalnianie naprawdę głośnego dźwięku, co z pewnością ułatwi graczom rozgrywkę. Zakres częstotliwości głośników wynosi od 100 do 20000 Hz. Dzięki regulacji tonów można dostosować dźwięk do własnych preferencji i upodobań a także rodzaju gry. Jest to zestaw dwukolumnowy, każda kolumna posiada 2-drożne źródła dźwięku. Na uwagę zasługuje także design tego zestawu. Są to eleganckie głośniki w drewnianej obudowie, estetycznie zaprojektowane i wykonane z najlepszej jakości surowców. Głośniki mimo swojej niskiej ceny nadadzą się do gier, sprowadzając gracza w klimat rozgrywki. Dla osób preferujących systemy 2.1 i dysponujących nieco większym budżetem proponujemy zestaw Tracer Dominator. W zestawie otrzymujemy 2 głośniki satelitarne i subwoofer. Łączna moc zestawu to aż 35 W, co pozwoli na naprawdę dużą głośność przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku.

Subforer to głośnik 1-drożny. Umieszczono go w obudowie typu Bass Reflex polepszającej jakość dźwięków basowych. Z kolei kolumny satelitarne są dwudrożne o mocy 35 W. Zestaw prezentuje się pięknie – drewniana obudowa nadaje klasycznego wyglądu i stanowi ozdobę samą w sobie. Głośniki posiadają złącza takie jak AUX, które pozwalają na poszerzenie ich możliwości. Na ten zestaw otrzymujemy gwarancję na aż 24 miesiące. Dla tych z największym budżetem polecamy sprzęt z wyższej półki – Creative Inspire T6300. Jest to świetny zestaw 5.1 utrzymany w nowoczesnej stylistyce (więcej). Design głośników jest prosty, ale robi wrażenie – zwłaszcza subforer zamknięty w sześciennym pudle nadaje całemu zestawowi szyku. Jak każdy zestaw 5.1 i ten składa się z subwoofera i pięciu głośników satelitarnych. Taka konfiguracja, prawidłowo ustawiona, pozwala na doskonały dźwięk surround, w wielu grach przydatny do lokalizacji wrogów czy akcji. Kolumny satelitarne zamknięto w obudowy typu Bass Reflex polepszające jakość dźwięku.

Każda z nich jest konstrukcją 1-drożną. Również 1-drożny subwoofer umieszczono w tego typu obudowie. Moc przetworników satelitarnych wynosi 35 W. Z kolei subwoofer posiada moc 22 W. Łączna moc głośników – 57 W – pozwala na uzyskanie niesamowitych wrażeń dźwiękowych, pozwalających bez pamięci zagłębić się w rozgrywce. Multimedialne złącze AUX pozwala jeszcze bardziej poszerzyć możliwości tych głośników. Te głośniki do gier z pewnością zadowolą najbardziej wymagających graczy oczekujących doskonałej jakości dźwięku i efektu dźwięku przestrzennego.