Jak wybrać notebooka dla biznesu?

Laptopy przeznaczone dla profesjonalistów, to nieco inna kategoria sprzętu, niż komputery konsumenckie. Taki komputer musi spełniać określone wymagania, jednocześnie powinien być wydajny, jak i mobilny, musi posiadać wydajne baterie do notebooków, aby można było korzystać z niego również poza miejscem pracy. Baterie do notebooków są bardzo ważne szczególnie, jeżeli dużo podróżujemy.

Laptopy przeznaczone dla profesjonalistów, to nieco inna kategoria sprzętu, niż komputery konsumenckie
fot. kuzniewski.pl

Kluczowym elementem jest w tym wypadku procesor, od którego będzie zależeć komfort pracy z wymagającymi programami. Kolejna rzecz to układ grafiki, dobre karty nVidia mają oznaczenie GeForce GTX 9 i w takie należy inwestować, jeżeli używamy na przykład programów graficznych, czy chcemy wykorzystać komputer także do rozrywki w formie rozgrywek w ulubione tytuły gier komputerowych. Laptopy, które łączą dwie funkcje – pracy i rozrywki stają się coraz bardziej popularne i cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Notebook dla biznesu musi posiadać również odpowiednia zabezpieczenia, dzięki temu dane zapisane na dysku nie wpadną w niepowołane ręce. Należy zwrócić uwagę też na baterie do notebooków, mobilność to bardzo ważna kwestia w tego typu sprzęcie. Komputer przenośny przeznaczony dla biznesu musi mieć niewielką wagę i odpowiednie gabaryty, aby bez problemu można było się z nim przemieszczać.

Poza tym powinien posiadać wydajne baterie do notebooków (więcej pod linkiem), które zapewnią wielogodzinną pracę bez zasilania. Komputery biznesowe zazwyczaj posiadają matowe matryce, dzięki temu w czasie pracy oczy się tak bardzo nie męczą i można komfortowo z nich korzystać nawet w pomieszczeniach, gdzie oświetlenie nie jest odpowiednie. Konstrukcja musi być dobrze spasowana i wytrzymała, ponieważ jest to sprzęt przenośny, tak więc jest narażony na upadki, wstrząsy czy zarysowania. W laptopach biznesowych najczęściej stosuje się stop magnezu lub aluminium, to znacznie zwiększa solidność obudowy (więcej tutaj).