Polskie społeczeństwo nie zawsze lubi anglojęzyczne nazwy. Tak też jest i w temacie laptopów, które przez wielu nazywane są notebookami. Jako, że większość z nas miało kiedyś problem z odróżnieniem od siebie tych dwóch urządzeń, postanowiliśmy wskazać zastosowanie i laptopów, i notebooków.
fot. hp.com
To jak sama nazwa wskazuje, urządzenia do pisania lub przeglądania sieci. Jest kompaktowych rozmiarów i choć może posiadać 17 calową matrycę, zazwyczaj charakteryzuje się lekkością oraz długim czasem pracy na samym akumulatorze. Do największych zalet notebooków zaliczamy możliwość obsługi kilku programów jednocześnie, a także opcję grania w najnowsze gry. Notebooki za 4000 – 5000 złotych odnajdą się w każdym, poważnym biurze.
To nic innego jak komputery stacjonarne zamknięte w obudowie notebooka. Mają o wiele większą moc obliczeniową od standardowych komputerów, a ponadto posiadają duże dyski twarde. Są wyposażone w czytniki kart pamięci oraz nagrywarki CD/DVD/BluRay. Mogą kosztować różnie. Modele mniej zaawansowane nabędziemy za 2000 złotych, zaś biznesowe – za około 4000 złotych.
Różnicy pomiędzy notebookiem a laptopem nie ma w zasadzie wielkiej. Notebooki, zwłaszcza te przeznaczone do biznesu mają po prostu zbliżone parametry do laptopów. Nazywają się jednak inaczej, gdyż ich przeznaczeniem jest spędzanie wolnego czasu lub praca w charakterze copywritera w domu.
Artykuł w kategorii Laptopy, Notebooki z tagami laptop, notebooki, laptop notebook, notebook komputer autor: Dorota; komentowanie jest wyłączone.